První fotbalová radost v životě

Na hřišti SK Slavia se ve středu 9. září konalo první předkolo Ondrášovka cupu pro rok 2020. Těsně před zahájením turnaje se osobně omluvil zástupce TJ Sušice za neúčast svého družstva. Na dvou připravených hřištích nakonec hrály Spartak Příbram, Jiskra Aš, Junior Strakonice, Kohouti Rokycany a domácí SK Slavia.

Trenéři domácího celku vyslovili přesvědčení, že to bude velmi dobrá konfrontace pro jejich hráče. A taky že byla. Těsné, ale jisté vítězství 2:1 se Strakonicemi vystřídala marnost a vysoká porážka 1:7 se Spartakem Příbram. Prostě nic se nedařilo. Vše řešilo dramatické a vyrovnané utkání s rokycanskými Kohouty, které kluci vyhráli tím nejtěsnějším poměrem – 5:4.

Protože vývoj výsledků v turnaji srovnal naděje tří celků na celkové vítězství, bylo na každém jednom týmu, jak se s posledním utkáním vypořádá. Nejjednodušší situaci měl náš celek a využil ji beze zbytku. V posledním utkání porazil Jiskru Aš vysoko 9:2, stal se vítězem turnaje a po právu se snad poprvé v životě kluci radovali z turnajového vítězství. O druhém místu Kohoutů z Rokycan rozhodl vyšší počet vstřelených branek při rovnosti bodů se Spartakem Příbram. Ti spolu s našimi nadějemi získali právo postupu do dalšího kola. Shrnuto – velká gratulace k postupu.