Oslava devadesátin se vydařila

„Když jsme s ročním předstihem domlouvali termín oslav 90. výročí založení SK Slavia, netušili jsme, že jsme takříkajíc „poručili větru a dešti“ a vybrali si to nejlepší z nabídky sv. Petra“, vzpomíná v úvodu našeho rozhovoru předseda SK Slavia Jiří Valenčat.

Vyšlo vše a vyšlo to na jedničku. Práce, kterou klubové vedení odvedlo, nepřišla nazmar. Po loňském otevření umělky a rekonstruovaného parkoviště zbylo ještě dostatek práce, kterou bylo potřeba vykonat tak, aby i náhodný příchozí poznal, že došlo ke změnám. Dostatečně s předstihem se dodělalo oplocení celého areálu, opravily se lavičky na tribuně, další přibyly na svahu za střídačkami, rekonstrukcí prošly vchodové dveře do kabin. A to nejdůležitější? „Povedlo se, že Pavel Boukal, šéf stavební firmy, splnil a dodržel slovo. V pátek se dokončil chodník ze zámkové dlažby od kabin podél tribuny až k umělce,“ potěšilo předsedu klubu.

V nabídce prezentace oslav 90 let byly klíčenky s logem klubu, gumové náramky, vlajky SK Slavia. Nabídku obohatila soupiska týmu Real Top Praha. Co hráč, to osobnost z hereckého, mediálního a sportovního prostředí. Že utkání hosté vyhráli 4:7, nebylo podstatné. To nejdůležitější se odehrálo v poločasové přestávce. Před hlavní tribunou se sešli protagonisté hlavního utkání, aby společně s vedením klubu, Jiřím Valenčatem a Jiřím Krištofem, předali lékařkám oddělení neonatologie FN v Plzni na Lochotíně, paním doktorkám Magdaléně Čadové a Alici Mockové, symbolický šek na 50 000,- Kč ve prospěch oddělení, které pečuje intenzivně o nedonošená dítka.

„Pro tento okamžik jsme všechno kolem dělali. Potlesk šesti stovek přítomných diváků byl tou nejkrásnější odměnou za odvedenou práci. Za to, a touto cestou, děkuji všem, kteří se na přípravě a průběhu oslav 90. výročí podíleli. Stálo to za to,“ říká závěrem Jiří Valenčat.

« z 3 »