S jarem přilétla první vlaštovka

K prvnímu jarnímu utkání A mužstvo vydalo na sever – do Žihle. Domácí potřebovali vyhrát, naši borci chtěli potvrdit, že jsou na jaro dobře připraveni.

Do utkání šla SK Slavia v sestavě: Vavrík – Heindl, Rada, Davídek, Rauch – Paul – Kolář (68´ Svoboda), Puhlovský, Kristl (90´ Bernard), D. Křen – Lhotka.

Domácí do zápasu doslova vlétli a na konci zahřívací patnáctiminutovky se po trestném kopu Masopusta a dorážky Brože ujali vedení – 1 : 0. Hra se pak vyrovnala a míč byl většinou na našich kopačkách. Ve 29. minutě si na levé straně vyměnila míč dvojice Rauch, Křen D. a posledně jmenovaný přihrávkou pod sebe vybídl Lhotku ke srovnání skóre – 1 : 1. O pět minut později vysunul Davídek kolmicí mezi beky Koláře, který zprava trefil nádherně – 1 : 2. Po dalších pěti minutách přišlo pro domácí další varování. Ve 44. min. se po kolmé přihrávce Koláře dostal do brejku D. Křen. Gólman domácích jeho úmysl vystihl, míč se dostal zpět ke Křenovi, který tentokrát domácího brankáře vyškolil. Na první tyči zůstalo na míč dostatek místa a trefit se bylo pro Dana povinností – 1 : 3.

Po přestávce bylo něco minut klidu, který „rozbil“ svým druhým trestným kopem Masopust. Míč z jeho kopačky měl takovou trajektorii, že to v první chvíli vypadalo na ragbyovou trojku, ale nakonec z toho byla fotbalová lahůdka – 2 : 3. V 77. minutě fauloval domácí brankář D. Křena, ale píšťalka rozhodčího oněměla. V závěru ještě měl po další kolmici šanci střídající Svoboda, ale nastřelil jen brankáře.

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaVýsledek
Žihle1122
"A" tým3033