Pětatřicet ve stínu a nedošel nám dech

TJ Klatovy – SK Slavia Vejprnice MD 6:5 (1:2)

První přípravné utkání na novou sezónu, restart sezóny 2019/2020, hráli mladší dorostenci v Klatovech na nové umělce páté generace. To je termín pro zatím to nejlepší, co nahrazuje
přírodní trávník a není postaveno na výplni granulátem.

Sestava MD: Zýka – Ivankiv, Tarantík, Klásek, Ranc – Vetengl, Kučera, Mareš, Beneš – Nguyen P., Svoboda, střídal Haas.

Zatímco pro naše borce bylo přípravné utkání prvním společným zápasem, domácí celek podobnou situaci neřešil. Podle toho také první čtvrthodinka vypadala – hrálo se především na naší polovině hřiště. Šance domácích úspěšně blokovala obranná čtveřice a gólman Zýka. V 17. minutě si na přihrávku naběhl Svoboda, obešel gólmana a zavěsil – 0:1. O tři minuty domácí z prvního rohu a po špatném obsazení hráčů srovnali na 1:1.

Prakticky z výkopu do druhého poločasu„šel“ druhý dotek s míčem na rozběhnutého Beneše a i on chybu v postavení domácí obrany potrestal – 1:2. Dalších 20 minut bylo v úmorném vedru vcelku vyrovnaným soubojem, ale v rozmezí 13 minut (61.–74.) se domácí dostali až do čtyřgólového vedení – 6:2. Síly ale ubývaly oběma celkům. Domácí obrana už nebyla tak skálopevnou a Svoboda potvrdil svoji gólovost. V 76., 81. a v 90. minutě korigoval výsledek na konečných 6:5.

„Každý zápas je odrazem kvality a síly týmu. Na to, že spolu kluci hráli poprvé a s minimem hráčů, to byl od nich především velmi dobrý týmový projev. Ani za nepříznivého stavu zápas „nezabalili“ a uhráli přijatelný výsledek,“ okomentoval hru mladšího dorostu J. Valenčat.