Byl či nebyl to dobrý rok pro Slavii?

Věčné hamletovské dilema. Pro SK Slavii to byl rok velkých kontrastů. Hamletovské být či nebýt je tedy na místě.
Byl to dobrý rok. A mužstvo, nekončilo soutěžní ročník 2017-18 na místech, kdy by se mělo obávat baráží nebo dokonce sestupu do nižší soutěže a podzim pak naznačil možnosti mladého kádru. Budoucnost má rozhodně před sebou.
Byl to dobrý rok i pro druhý tým klubu – béčko, které udrželo pro další rok krajskou soutěž 1. B třídy. Nadále je startovní čárou pro mladé hráče, končící dorostence. Podzim béčko zvládlo a vytvořilo si dobrou pozici pro jaro.
Nebyl to dobrý rok, protože dorost na jaře nedotáhl své snažení o postup do divize, i když kluci dokázali porazit postupující domažlickou Jiskru i na jejím hřišti. Po podzimu má sen o divizi naději a pokračování.
Nebyl to dobrý rok, protože po létech na výsluní v krajském přeboru žáků, hrajeme na hranici sestupu. Příčinou je nedostatek hráčů v ročnících 2004 a 2005, kdy jsme byli „nuceni“ posunout početnou skupinu hráčů. Kluci se dostávají do obrazu a jaro bude velkou výzvou.
Byl to dobrý rok pro naši fotbalovou základnu, která se rozrostla po zářijovém náboru o dalších 30 nových tváří. Je velkou starostí vedení klubu k nim získat trenéry, kteří klukům dávají úplné základy fotbalové abecedy.
Byl to dobrý rok pro klub vůbec. Oceněním práce všech trenérů a velkým závazkem je udělení statutu Sportovní středisko mládeže na období 2018 – 2020.
Byl to dobrý rok, protože díky pomoci obce a obdrženými dotačními prostředky jsme dokázali rekonstruovat interiéry kabin a prostranství před nimi včetně nutné izolace celé budovy.
A byl to dobrý rok? Na to si musíme počkat do jara. Získali jsme totiž výhodu před mnohými kluby. Díky rozhodnutí ZOV vyrostlo na chátrající škváře hřiště s umělým povrchem. A rok příští? Ten je rokem devadesátého výročí založení SK Slavie a pro jeho důstojné oslavy musíme ještě mnohé vykonat, aby byl také dobrý.
J. Valenčat