Tak nějak by to mělo být

Komentář Jana Kučery, trenéra týmu mladších žáků: „V uplynulých dvou týdnech sehráli naši borci celkem tři soutěžní zápasy. Jako první nás čekal v Přešticích tamější výběr fotbalistů, které od našich kluků v tabulce dělilo jen pár bodů. Dal se tedy očekávat vyrovnaný zápas a doufali jsme, že se šťastným koncem pro nás. Bohužel velké množství individuálních chyb našich hráčů, kteří doslovně darovali soupeři čtyři góly. Tím zhatily naše naděje na dobrý výsledek a zápas jsme prohráli 2:6.

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaVýsledek
Přeštice MŽ3366
Vejprnice MŽ1122

 

Následující sobotu jsme se utkali v domácím prostředí s velmi silným soupeřem z Tachova. Tachovští nám ukázali, že jsou zaslouženě v tabulce první a náš tým porazili 6:2. Byť výsledek tomu příliš nenapovídá, naši kluci odehráli vcelku slušné utkání. Výhoda týmu Tachova spočívala hlavně ve dvou vyrovnaných lajnách (hrajeme 7+1), kdy tato vyrovnanost se projevuje zjm. ve střídání hráčů. Kvalitní první lajnu nahradí stejně kvalitní druhá. Bohužel naše družstvo se touto vyrovnaností soupeři nemůže rovnat a rozdíl se pak projevuje hlavně ke konci zápasu. Docházejí síly a inkasujeme góly jako v tomto zápase – v posledních deseti minutách jsme obdrželi čtyři a jedním gólem jsme výsledek zápasu pouze korigovali.

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaVýsledek
Vejprnice MŽ0222
Tachov MŽ2466

 

Zatím poslední zápas jsme sehráli tuto sobotu na hřišti Bolevce v Plzni. Sem jsme přijeli s přáním vyhrát, zahrát si pěkný fotbal a nastřílet i nějaké góly, které nám v posledních zápasech tolik chyběli. Byť oslabeni o Tomáše Hamouze, začali jsme velice dobře a po celou dobu hry jsme drželi tempo zápasu ve svých rukách. Zápas jsme nakonec ovládli jak herně, tak výsledkově 7:0. Radost kluci v tomhle zápase dělali především předvedenou hrou plnou přihrávek, přenášením hry, úspěšným řešením situací 1v1, 2v2 velmi jistou hrou v obraně podpořenou dobrou rozehrávkou obránců při přechodu týmu do útoku. Soupeř ohrozil naši bránu pouze jednou tvrdou střelou z přímého kopu nařízeného na polovině hřiště, se kterou si náš brankář s přehledem poradil. Pochvalu zaslouží i hráči začínající zápasy na střídačce, neboť i oni si svým důrazem, šikovností a bojovností vypracovávali pěkné šance a přispěli tak neustálému tlaku, který jsme na družstvo Bolevce po celý zápas vyvíjeli. Doufám, že stejný resp. ještě lepší výkon předvedeme i v poslední zápase na domácím hřišti proti družstvu Horšovského Týna a sezonu ukončíme stejně tak, jak do ni kluci vstoupili, a to vítězně.“

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaVýsledek
Bolevec MŽ0000
Vejprnice MŽ4377