Nikdy to nevzdávej

Zápasy s FK Tachov jsou vždycky určitým měřítkem výkonnosti našich mládežnických družstev. Bylo tomu tak i v tomto utkání. Po velmi kvalitním výkonu dohrávky v Přešticích si hráči i trenéři hodně věřili. Jenže víra je v první půli nepodržela. Hosté se dostali až do tříbrankového vedení a další potupě zabránil poločasový hvizd píšťalky rozhodčího Šimka.

Přestávka klukům pomohla a obraz hry měl najednou obrácený děj. Náskok hostů se ztenčoval a dvě minuty před koncem byla snaha domácího družstva odměněna čtvrtou, vyrovnávající brankou.  rozhodnout tedy musely pokutové kopy. Nutno poznamenat, že všichni, až na jednoho, se s provedením kopu vypořádali excelentně. V dospělých kategoriích tohle mnohdy nevidíte. I ten pátý pokus hostů byl parádní – bohužel pro hosty skončil na břevně.

Trenér J.Růžek: „Začátek utkání jsme prospali, na hráčích byla zřejmě patrná i únava ze čtvrteční povedené dohrávky v Přešticích. Přesto musíme kluky za druhou půlku pochválit. Odvedli poctivý výkon a penalty? To je vždy sázka do loterie, ale ani při jejich provedení jsme nezaváhali.“

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaPenaltyVýsledek
Vejprnice SŽ13455
Tachov SŽ40444