Pomalu a povinně přepisujeme historii

Jakkoliv se to může zdát, že čas se nezastavil, skutečnost je zcela jiná. 24 roky po slavnostním otevření travnatého hřiště a na tehdejší dobu rozsáhlé rekonstrukci kabin a sociálního zázemí se nejen klub SK Slavia, ale i další organizace, které kdy využily prostory budovy klubu, ocitly na rozcestí. Když vám navíc desetiletý kluk, hráč SK Slavia, sdělí, že už se tady nebude sprchovat ani náhodou, pak je něco v nepořádku. Střih…

Je začátek dubna a v útrobách kabin vrcholí také rozsáhlá rekonstrukce šaten a sociálních prostorů (sprchy a toalety). Zejména díky podpoře obce, díky podpoře sponzorů klubu a díky podpoře rodičů a členů klubu se podařilo dát dohromady dílo, které má skutečné výjimečnou hodnotu. Tímto ale klub s proměnou užívaných prostor nekončí. Dokončili jsme repasi elektroinstalace, chybí nám rekonstrukce poslední kabiny u garáží. Na řadě je tak díky dotačním projektům MŠMT, PK a FAČR rekonstrukce izolace horní části objektu, instalace schodiště a podesty pro vstup do kabin, šaten a rekonstrukce zámkové dlažby v areálu a další aktivity.

Péče o hráče není to jediné, o co klub usiluje. Svým členům, včetně těch nových, nabídl vedle členství klubovou kartu, díky které mají lacinější vstupné a pak také občerstvení na stadionu při zápasech družstev SK Slavia. Na tombolu a jiné atraktivní počiny ještě není ta pravá chvíle, protože v tento čas je pro nás důležité mít v absolutním pořádku a nabídce prostory, interiér a nejbližší okolí. A to je pro nás důležité.

Všechno o co se snažíme, má jeden velký cíl. Oslavit více než důstojně devadesáté výročí klubu SK SLAVIA, které bude vrcholit oslavami o víkendu 24. srpna 2019. Do té doby vše, co nás při vstupu do areálu klubu obklopuje, musí projít zásadní proměnou. Ten areál si to zaslouží. Už proto, že jej vybudovali dobrovolníci a naši sportovní předci před pětašedesáti léty a na ně navázala další generace před pětadvaceti léty. Jestli vás něco z toho zde vyřčeného oslovuje nebo vám připomíná vaše mladá léta strávená na Sokolovně, pak není nic jednoduššího než přijít, stát se členem klubu SK SLAVIA nebo jen prostě pomoci.

J. Valenčat, předseda SK Slavia