Štěstěnu jsme neurazili, bod je zasloužený

Nemáme špatné jaro a jakkoliv by se dala dosud odehraná utkání diskutovat a komentovat, že jsme měli i štěstí, pak výkon hráčů na hřišti suverénně vedoucího a beze ztráty bodu zatím hrajícího Tachova byl hodně kvalitní. Mnohým se může zdát, že jsme bodu dosáhli hrou zezadu a kvalitně ubránili svoji polovinu hrací plochy. Jenže zápas odehrál tým s věkovým průměrem 23 (dvacet tři) roky. Nevynechal příležitost k brejkovým výpadům a právě ty byly příčinou dvou branek v síti D. Houdka. Kvalitní obrana a hlavně totální selhání domácího celku v koncovce to jsou ve stručnosti faktory, které ovlivnily hru a konečný výsledek.

Už v 5´ hlavičkoval v malém čtverci po rohu Bydžovský nad branku. Ve 20´vyrážel Faltus další hlavičku, tentokrát střílel Čížek. Ve 25´střílel ve vyložené pozici nad Habart. O tři minuty později byl na 22m faulován Lhotka a z TK se nádherně trefil R. Křen. Domácí odehráli zbytek poločasu na naší polovině. Stav se neměnil ani po dlouhém autu Knakala a střele Čížka – Faltus byl na místě. Kombinací se domácí nedokázali prosadit a ve vzduchu se vysokým hráčům Tachova naše obrana vyrovnala.

Obraz hry se nezměnil ani po obrátce. Domácí s daleko vyšším nasazením okupovali prostor kole naší šestnáctky, ale obrana držela. Zaváhala pouze v 53´, kdy se pohotově z otočky trefil Bydžovský a konečně (z pohledu domácích) srovnal na 1 : 1. To však bylo z pohledu plusů hráčů Tachova na delší čas vše. V 66´po závaru v 16tce střílel vedle a o 4´později se hlavou hrubě netrefil střelecky aktivní Čížek. S přibývajícím časem ubývalo sil na obou stranách a bylo otázkou času, komu ukáže štěstěna svoji přívětivější tvář. Měli to být domácí, kteří se po jediném návratu vysunutého Lhotky do obrany a jeho nastřelené ruce dostali z penalty do vedení 2 : 1 (Knakal). Domácí ale vedení neudrželi. V 90´normální hrací doby po kolmé přihrávce Raucha utekl domácí obraně a zleva prostřeli gólmana Houdka.

Penalty? Tradičně blbý. Starší poslední dobou nemají potřebné štěstí a Tachov to potvrdil.

A jak hodnotil utkání trenér J. Šámal? „Musím před hráči smeknout. Způsob, jakým se prezentovali proti jednoznačnému lídru přeboru byl úchvatný a potěšilo, že jsme se soupeřem drželi krok po celé utkání. Pochvalu zaslouží všichni beze zbytku.“

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaPenaltyVýsledek
Tachov02243
"A" tým11232