Účel světil prostředky, o betonu to ale nebylo

Po týdenní pauze, zaviněné odložením domácího utkání se Startem Luby, hrálo áčko v zápase 16. Kola KPM v Rokycanech. Pohárové utkání s FCR jsme v únoru na umělce v Luční ulici prohráli 4 : 1, a tak bylo zřejmé, že útočné manévry z naší strany nelze rozhodně očekávat.

Prvních 15 minut tomu odpovídalo. Domácí se tlačili do útoku a naší šestnáctky, ale dres D. Faltuse v brance Slavie byl stále čistý. Naopak to byl právě on, kdo ve 20. minutě založil rychlý protiútok, Kolář poslal z pravého křídla ostrý míč před branku a tam jej pohotově podél brankáře domácích uklidil do branky T. Lhotka – 0 : 1. Hra pak byla o něco vyrovnanější, ale na míči byli častěji v držení domácí fotbalisté. Slavia velmi dobře bránila prostor před Faltusem, který zase míče co prošly, pochytal s přehledem. Protože se obraz hry do poločasové přestávky nezměnil, spokojenější odcházeli do kabin naši hráči.

Obraz hry a dominance domácího celku se nezměnila ani ve druhé půlce. Bylo však překvapující, že domácí hráči nenašli recept na překonání disciplinované obrany a nic na tom nezměnily ani dvě vyložené příležitosti FCR.

Z výhry se pochopitelně těšil i trenér J.Šámal, který utkání okomentoval: „Kluci splnili vše, jsem od nich chtěl. Soupeř sice měl územní převahu, ale v útoku byl bezzubý a proto bereme tři body“.

Na celý zápas se můžete podívat ZDE.

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasZákl.hr.dobaVýsledek
Rokycany0000
"A" tým1011