Archiv článků 2009

Článek o zápasu Blatnice-Vejprnice z webu Slovanu

Blatnice-Vejprnice
"Za pět gólů nula bodů"

Sobota 22.8.2009 - do nové sezóny vstoupil team Slovanu hlavně dokonale zregenerován, po náročném jaru přišel klid vhod. Z odpočinku nás vyrušil pouze tradiční Prácheň Cup (2. místo, reportage je v přípravě), a také přáteláček se Stříbrem (průběh zápasu zůstane z taktických důvodů utajen). Napilno tak měli jen manažeři, horečnatá jednání o přestupech probíhala do poslední možné chvíle. Lákavé nabídce z Bundesligy neodolal Býrhof, jehož příchod na Nou Camp se zdál formalitou. Ballack pak zamířil vyzkoušet Afghan Premier League za tým mistra roku 2008 FC Hakim Sanayi Kabul. Naopak obohacen o zkušenosti z B-třídy se vrátil z hostování v Diossu Liškenroy, spolu s ním do Slovanu zamířil Gabo Zelenaj. Jenže ouha, čistka předsedy Ivana Haška dosud asi neproběhla všude, protože jejich registračky do pátku nedorazily ... Pro kouče to byla velká rána, protože po pátku počítal aspoň s Liškenroyem, jehož legitku před zápasem marně několik hodin hledal. Velký comeback naštěstí přichystal do nové sezóny univerzál Čolek, který s třemi kotníky na pravé noze bude pro team rozhodně posilou. A pro změnu naopak, nepříjemné šrámy z jara léčí Piškoot s Kuličem, Hasič tentokrát sloužil, Špauc též zraněn. Přesto Roura potřebný počet lidí dokázal dát dohromady, hosté po posledním debaklu nenechali nic náhodě a přijeli naprosto kompletní.

Věděli jsem, že Vejprnice budou zlobit, pokud budou mít dost sil. První minuty to potvrdily, hosté měli více ze hry. Studna v útoku budil u obránců pozornost, díky tomu žádnou akci soupeře nevypustili a dokonale pokryli všechny náznaky šancí. Vanny dostal příležitost několika pokusy k rozchytání. Náš nově poskládaný team se musel chvíli sehrávat, postupně jsme převzali otěže zápasu. Bráchovi se podařilo rozvlnit v akrobatické pozici síť, bohužel byl signalizovaný offside. Stejně dopadl i Ally, který dorážel vyraženou střelu opět z offsidu. Přišly další šance na regulérní trefu. Karby vysunul za obranu Bráchu, ten si potáhl balón do strany, ale místo střely do odkryté branky volil další kliku, po které následovala zblokovaná střela vedle. Po jednom z rohů Čolek vrátil Allymu, ten poslal míč přes celou bránu, Baronovi ve skluzu chyběly centimetry ... Hosté hrozili jen sporadicky, penalty se nesmyslně dožadoval Kapr, když jeho zasekávačku ve vápně předvídal Honek, Kapr to zkusil a po jemném kontaktu kopaček se svalil na zem. Nýdrs zachoval naštěstí chladnou hlavu. Střely na bránu i mimo dál utěšeně přibývaly na naší straně, gól však žádný.

Roura nemusel do druhé půle střídat, manšaft šlapal nad očekávání dobře. Plánem bylo vyčkat na uvadnutí soupeře a pak udeřit, jenže komplikace přišla už chvíli po rozehrání. Po nenápadné akci z pravé strany prodloužil Mao centr na opačnou stranu, kde číhal další hráč soupeře. Ten poslal na malé vápno centr, kterým doslova trefil do hlavy spoluhráče 150 cm vysokého, míč se mu odrazil od hlavy přesně do vzdálenějšího vingle - 0:1. Ze šoku jsme se díky Karbymu rychle dostali, když si naskočil na Torresovo roh a hlavou skóroval - 1:1. Už za pět minut ale přišel další moment, který otřásl s psychikou Slovanu. Studna se kličkou prosadil ve vápně, od brankové čáry směroval přihrávku před branku do míst, kde neměl žádné spoluhráče. Dokázal prostřelit Vannyho, Karby ve skluzu tečoval míč, ten se otřel o nohu Mishovi a dále směřoval do brány. Následoval Maovo pokus o odkop levasem, balón chytnul od kotníku klasickou faleš a skončil v bráně - 1:2. Pro jinak bezchybnou defenzívu byl takový gól-blbec nestravitelnou ranou, hra i kvůli tomu ztratila lehkost. Za vyrovnáním se dral čerstvý Jimmy, bohužel mu střela nesedla. Zkoušeli jsem dál něco vymyslet, ale soupeř si situace v obraně začal poctivě hlídat. Deset minut před koncem přišla smrtící rána, v podobě dalšího skoro-vlastence. Vanny složitější malou domů řešil odkopem, jenže trefil hráče před sebou, míč se odrazil přesně na nohu útočníka, který neměl problém trefit prázdnou branku - 1:3. V závěru by mohl ještě náš gól utkání zdramatizovat, skóre se však už neměnilo a Nýdrs nečekaně nenastavil ani minutku.

Autor: Honek